Oğuz Otay

Oğuz Otay

35 yıllık bir beyaz yakalı. Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında, finans, seyahat, turizm ve enerji sektörlerinin önde gelen şirketlerinde yönetici olarak görev alır. Bu görevini halen yabancı bir enerji şirketinde sürdürmektedir.

Profesyonel yaşamı dışında seyahat, kent kültürü, semt tarihi, gastronomi tarihi, insan ve bina hikayeleri peşinde koşup bu konulardaki çalışmalarını kendi yarattığı “Gezmek Yetmez” markası altında meraklılarla paylaşmaktadır. Özellikle, www.gezmekyetmez.com adlı internet sayfası ve @gezmekyetmez adlı instagram hesabı vasıtasıyla ürettiği dijital içerikler sayesinde geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Digital mecra dışında Türkiye’nin en prestijli radyolarından olan Kafa Radyoda aynı isim ve içerikli seyahat, yaşam ve kültür programları yapmakta olup birbirinden ilginç konukları programında ağırlamaktadır.

Tüm bunların yanında zaman zaman aynı konularda kaleme aldığı yazıları Türkiye’nin önde gelen seyahat ve tarih dergilerinde yayımlanmaktadır. 2005’te kaleme aldığı ve I. Dünya Savaşı sırasında Çanakkale Boğazı’nda batırılan ilk Türk savaş gemisi olan Mesudiye Zırhlısı hakkında türünün ilk örneği kabul edilen ve yayımlandığında ilgili çevrelerde büyük ilgi uyandıran “Efendi Kaptan Kurtar Bizi” adlı bir incelemesi vardır.

Kültür ve temalı turlar düzenleyen seyahat acentalarına yaptığı konsept ve içerik danışmanlığı ile İstanbul’u tanımak isteyenlere unutulmaz ve keyifle saatler yaşatmaktadır.

Gastronomi tarihi üzerine eğitim ve eğlence içerikli “Pazardan Mutfağa” adıyla atölyeler düzenlemektedir.Webinar üzerinden seyahat, yeme-içme ve kültür içerikli yaptığı geniş katılımlı toplantılarda seçtiği konular ve anlatım tarzı ile katılımcılara yüksek motivasyon ve yaşam sevinci aşılamaktadır.

Tüm bunları yaparken de İstanbul Üniversitesi Turizm ve Kültürel Miras bölümünde okuyarak öğrenmenin ve öğrenciliğin tadını çıkarmaya çalışmaktadır.


Client:

Date: Mayıs 23, 2023

Service: