Munif Akalın

Munif Akalın

Türkiye’nin yetiştirdiği önde gelen müzisyenlerden olan Akalın, çok yönlü bir müzisyen olarak beceri ve yeteneği ile ön plana çıkar.
Solist ve Şef olarak Türkiye dışında Amerika, Almanya, İtalya, Gürcistan ve Yunanistan’da konserler verir. Şefliğe 1998 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Orkestrasını çalıştırarak başlar. Bu orkestrayla Mersin’de bir çok konser yönetir. Daha sonra kurucularından olduğu Mersin Üniversitesi Akademik Oda Orkestrasının şefliğini yapmaya başlar. Bu orkestrayla Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konserler yönetir, festivallere katılır ve bazı konserlerde de hem solist hem de şef olarak sahnede yer alır. Bugüne kadar İdil Biret, Mikhail Godsdiner,İngolf Wunder, Alexsander Hulshoff, Misha Dacic, Ruşen Güneş, Cihat Aşkın, Halit Turgay,Tuncay Yılmaz, Pelin Halkacı Akın, Ercan Irmak, Deniz Yetim, Alican Süner, Özgecan Günöz, Burcu Soysev, Burcu Hancı,Teyfik Rodos ve Hasan Alptekin gibi solistlere eşlik eder. Solist ve Şef olarak Mersin Üniversitesi Akademik Orkestrası ve Konservatuvar Orkestrası dışında, İzmir Devlet senfoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası, Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ve İstanbul Oda Orkestrası ile konserler verir. Mersin Akademik Oda Orkestrası ile Hasan Ferit Alnar,Nevit Kodallı, Turgay Erdener ve Server Acim’in eserlerinin olduğu bir cd’si de bulunur.
İlk müzik derslerini müzik öğretmeni olan babasından alır, viyolonsele İstanbul Belediye Konservatuvarında Tayfur Çağlayansu ile başlar. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Suzan Altıner ile viyolonsel, Ergican Saydam ile oda müziği çalışır ve oradan başarıyla mezun olur.


Client:

Date: Temmuz 5, 2023

Service: