Birgül ERKEN

Birgül ERKEN

Birgül ERKEN 1972’de Çanakkale’de doğdu.

Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde öğrenim gören ERKEN, aynı üniversitede Yüksek Lisansını tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nden de mezun oldu.

2010’da sistemli bir biçimde antrenmanlara başlayan Birgül ERKEN, Serbest Dalışın farklı disiplinlerinde hem havuzda hem de denizde defalarca Türkiye Rekoru kırarak birinci oldu.

2011 yılından bu yana Serbest Dalış branşında milli forma giyen sporcu, Dünya Şampiyonalarında iki kez bronz madalya elde ederek ülkemizin bayrağını kürsüye taşıdı.

Serbest Dalışta bu başarıya ulaşan sayılı Türk kadınından biri olan Birgül ERKEN

aynı zamanda sualtı fotoğrafçılığı ve sualtı modelliği de yaptı. Aktif olarak sosyal sorumluluk projelerine katılan ve kişisel serBEST Serbest Dalış branşında Milli Sporcu olarak ülkemizi uluslararası birçok organizasyonda temsil eden Biriler açan Birgül ERKEN, Stock fotoğrafçılığı ve sanatsal fotoğraf çalışmalarına devam ediyor.

Evli ve bir çocuk annesi olan Milli Sporcu Çanakkale’de yaşıyor ve Çanakkale Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapıyor.

 


Client:

Date: Şubat 23, 2022

Service: